مجوزها و گواهی‌نامه‌ها

تولید پسته ۱۰۰ درصد ارگانیک در گروه کشاورزی دراج کویر

گروه کشاورزی هلدینگ دراج کویر از نخستین تولید کنندگان پسته ارگانیک در ایران است . سطح زیر کشت باغات پسته و دیگر محصولات باغی این مجموعه بالغ بر ۱۵۰۰ هکتار می باشد که به دلیل استفاده از دانش و فناوری روز و مطابق با استانداردهای برتر دنیا ، همچنین به کارگیری نیروی متخصص در زمینه تولید محصولات ارگانیک این مجموعه را به یکی از تولید کنندگان موفق و برتر پسته در ایران تبدیل کرده است.

وب سایت دراج - فروشگاه آنلاین دراج - گواهی شرکت بیو اینسپکتا

این مجموعه هم چنین توانایی تامین بازارهای بین المللی را نیز دارد. تمامی سطح زیر کشت پسته در باغات پسته گروه کشاورزی دُراج کویر دارای استانداردهای تولید محصول ارگانیک هستند،  بدین معنی که در تمامی مراحل تولید از هیچ گونه سم و کود شیمایی استفاده نشده و در تمامی این مراحل تحت نظارت و بازرسی سازمان های تابعه می‌باشد که در این زمینه موفق به اخذ گواهی نامه‌های مربوطه از بیو اینسپکتای سوئیس شده است.

وب سایت دراج - فروشگاه آنلاین دراج - فروش پسته-گواهی پسته ارگانیک بیو اینسپکتا

گروه دراج کویر در سال ۲۰۱۹ موفق به اخذ گواهی نامه های ارگانیک بودن محصولات خود کرده و جزو معدود تولیدکنندگان پسته ارگانیک در جهان قرار گرفته است.

کشاورزی ارگانیک

کشاورزی ارگانیک یک سیستم تولید است که تداوم سلامت خاک‌ها، اکوسیستم‌ها و مردم را در پی دارد. این شیوه از تولید به جای استفاده از نهاده‌هایی با عوارض جانبی، به فرآیندهای زیست محیطی، تنوع زیستی و چرخه های سازگار با شرایط محلی وابسته است.

کشاورزی ارگانیک،  سنت، نوآوری و دانش را برای بهره‌مندی از محیط مشترک و ترویج روابط عادلانه و کیفیت مناسب زندگی برای همه دست‌اندرکاران، در هم می‌آمیزد.

مزایای خرید پسته از دراج کویر

تولید، بسته بندی و فروش مستقیم پسته توسط بخش کشاورزی هلدینگ دراج کویر یکی از مهم ترین مزایای خرید پسته از این مجموعه به حساب می آید. هم چنین این مجموعه با بکارگیری نیروی متخصص و برتر در زمینه تولید و فرآوری پسته و در اختیار داشتن فناوری و دانش روز دنیا در زمینه تولید محصولات باغی و استفاده از کودهای ارگانیک توانسته به یکی از تولید کنندگان  برتر پسته ارگانیک در ایران تبدیل شود و بدون واسطه، محصول پسته  خود را در اختیار مصرف کنندگان عزیز داخلی قرار دهد. همین امر و نیز کیفیت بالای محصول پسته‌ی تولیدی این شرکت موجب جلب رضایت مشتریان شده است به طوری که  هم اکنون بخش زیادی از بازار فروش پسته را در اختیار دارد.

کشاورزی ارگانیک چیست ؟

تعریف کشاورزی ارگانیک از دیدگاه اتحادیه جهانی جنبش‌های کشاورزی ارگانیک(IFOAM):

کشاورزی ارگانیک یک سیستم تولید است که تداوم سلامت خاک‌ها، اکوسیستم‌ها و مردم را در پی دارد. این شیوه از تولید به جای استفاده از نهاده‌هایی با عوارض جانبی، به فرآیندهای زیست محیطی، تنوع زیستی و چرخه های سازگار با شرایط محلی وابسته است. کشاورزی ارگانیک، سنت، نوآوری و دانش را برای بهره‌مندی از محیط مشترک و ترویج روابط عادلانه و کیفیت مناسب زندگی برای همه دست‌اندرکاران، در هم می‌آمیزد.
در گروه کشاورزی دراج نیز شرایط به همین گونه است و از زمان قبل از کاشت تا مراحل برداشت و فراوری محصول هیچ گونه کود، سموم دفع آفات و قارچکش های شیمیایی استفاده نشده است پس از برداشت نیز این محصولات در شرایط کاملا طبیعی و در معرض نور خورشید خشک و فراوری شده است.

پسته یکی از ده‌ها محصولات کشاورزی در کشور است که تولید آن به صورت ارگانیک آغاز شده است. با وجود آن که مساحت زیرکشت باغ‌های پسته در کشور۴۵۰ هزار هکتار و تولید این باغ‌ها حدود ۳۰۰ هزار تن در سال است.

در این بین پسته و محصول تولیدی گروه دراج کویر، ۱۰۰% ارگانیک بوده و از سلامت و استانداردهای کامل برخوردار است.

افزایش حاصلخیزی خاک، از بین رفتن علف‌های هرز، جلوگیری از فرسایش خاک، نابودی امراض و آفات، استفاده از منابع بیولوژیک مانند حشرات مفید و کود سبز بجای سموم یا کودهای شیمیایی و تولید محصولات سالم از مهم‌ترین مزایای کشت ارگانیک به شمار می‌رود.