گروه کشاورزی دُراج کویر

گروه کشاورزی دراج کویر از نخستین تولید کنندگان پسته ارگانیک در ایران است. تمامی سطح زیر کشت پسته در باغات پسته گروه کشاورزی دراج کویر دارای استانداردهای تولید محصول ارگانیک هستند ودر تمامی مراحل تحت نظارت و بازرسی سازمان های تابعه می باشند .

پسته و محصول تولیدی گروه دراج کویر، ۱۰۰% ارگانیک بوده و از سلامت و استانداردهای کامل برخوردار است.

website-pistachio-garden-dorajholding

پسته دُراج در شرایطی کاشت، برداشت و فراوری میشود که در روند آن هیچگونه استفاده‌ای از سموم شیمیایی و کود های شیمیایی نمیشود و در شرایط کاملا طبیعی و در معرض نور خورشید خشک و فراوری میگردد.

گروه کشاورزی دراج کویر از نخستین تولید کنندگان پسته ارگانیک در ایران است که توانسته گواهی نامه های مربوطه را از بیو اینسپکتای سوئیس دریافت کند.

این مجموعه به عنوان یکی از بزرگترین باغداران کشور دارای ۱۰۰۰ هکتار پسته در مناطق مختلف کشور از جمله ورامین، قم و ساوه میباشد و چندین سال به عنوان باغدار نمونه شناحته شده و هم چنین دارای  یکصد و پنجاه هکتار  باغات کیوی، به، سیب، گردو، بادام، انار، پرتقال و زیتون می باشد.

این شرکت محور فعالیت خودرا در ۲۰ سال گذشته در تولید محصولات کشاورزی و صادرات پسته و ورود ارز به داخل کشور مصوب کرده و به لطف خداوند در این عرصه بسیار موفق بوده و چندین سال به عنوان صادرکننده نمونه شناخته شده است.

این مجموعه توانایی تولید ۷۰۰ تن پسته ارگانیک در سال را دارد.

مزایای خرید پسته از دراج کویر

تولید، بسته بندی و فروش مستقیم پسته توسط بخش کشاورزی هلدینگ دراج کویر یکی از مهم ترین مزایای خرید پسته از این مجموعه به حساب می آید. هم چنین این مجموعه با بکارگیری نیروی متخصص و برتر در زمینه تولید و فرآوری پسته و در اختیار داشتن فناوری و دانش روز دنیا در زمینه تولید محصولات باغی و استفاده از کودهای ارگانیک توانسته به یکی از تولید کنندگان  برتر پسته ارگانیک در ایران تبدیل شود و بدون واسطه، محصول پسته  خود را در اختیار مصرف کنندگان عزیز داخلی قرار دهد. همین امر و نیز کیفیت بالای محصول پسته‌ی تولیدی این شرکت موجب جلب رضایت مشتریان شده است به طوری که  هم اکنون بخش زیادی از بازار فروش پسته را در اختیار دارد.

کشاورزی ارگانیک

کشاورزی ارگانیک یک سیستم تولید است که تداوم سلامت خاک‌ها، اکوسیستم‌ها و مردم را در پی دارد. این شیوه از تولید به جای استفاده از نهاده‌هایی با عوارض جانبی، به فرآیندهای زیست محیطی، تنوع زیستی و چرخه های سازگار با شرایط محلی وابسته است.

کشاورزی ارگانیک،  سنت، نوآوری و دانش را برای بهره‌مندی از محیط مشترک و ترویج روابط عادلانه و کیفیت مناسب زندگی برای همه دست‌اندرکاران، در هم می‌آمیزد.