آشنایی با مجموعه دُراج کویر

تولید کننده و باغدار پسته آرگانیک

هلدینگ دراج کویر در سال ۱۳۵۹ شمسی در استان کرمان و شهرستان رفسنجان با سرمایه‌گذاری جمعی، تاسیس و شروع به کار کرد. این مجموعه در ابتدا در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار و در حوزه باغبانی و کشاورزی و پرورش پسته مشغول بود. پس از پیشرفت در این حوزه، زمینه صادرات محصولات باغی از جمله پسته رفسنجان بررسی و آماده شد.

doraholdingj-organic-pistachio-online-website

در دهه هفتاد دراج کویر از تولیدکنندگان و صادرکنندگان برتر پسته در کشور شناخته می شد. در دهه ۸۰ شمسی با ایجاد بخش های مختلف سرمایه گذاری و اقتصادی دراج کویر نمایندگی شرکت‌های معتبری در زمینه دستگاه‌ها و ماشین‌آلات باغبانی و کشاورزی را اخذ کرد و در این راستا با شرکت آرکوزین اسپانیا وارد مذاکرات شد تا پیشرفته ترین ماشین آلات برداشت تمام مکانیزه میوه وارد کشور شود.
در همین زمان شرکت‌های اقماری این هلدینگ در زمینه راه سازی وارد عمل شده و تجهیزات و ادوات مدرن را به صنعت راه سازی وارد کردند.
در دهه ۹۰ شمسی دراج کویر برای ارتقا هر چه بیشتر محصولات باغی و کشاورزی که شاخه اصلی فعالیت این شرکت محسوب می شود اقدام به بررسی و تهیه کودهای شیمیایی از تولید کنندگان مطرح جهانی کرده و نمایندگی انحصاری چندین برند شناخته شده جهانی را کسب کرده است.